A16-30-01-84 ABB
  • Part Number: A16-30-01-84
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: AB A16300184 CONT, 3P, 115V COIL, 30A
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about A16-30-01-84 ABB
    A16-30-01-84 ABB
    A16-30-01-84 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. A16-30-01-84 is described as AB A16300184 CONT, 3P, 115V COIL, 30A. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    View
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    Tripp Lite
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V