HSHM-S176DPWR1-8AP1-TG30L 3M
  • Part Number: HSHM-S176DPWR1-8AP1-TG30L
  • Manufacturer Name: 3M
  • Description: CONN SOCKET HSHM 176POS 8ROW R/A
  • Category: Backplane Connectors
  • Status:
  • More about HSHM-S176DPWR1-8AP1-TG30L 3M
    HSHM-S176DPWR1-8AP1-TG30L 3M
    HSHM-S176DPWR1-8AP1-TG30L is manufactured by 3M and is categorized in the Backplane Connectors category. HSHM-S176DPWR1-8AP1-TG30L is described as CONN SOCKET HSHM 176POS 8ROW R/A. Perfect Parts is a supplier of Backplane Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by 3M
    ---> Backplane Connectors from all manufacturers
    ---> Backplane Connectors by sub category
  • More About  Backplane Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    View
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    Vector
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    Schroff
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT