HSHM-H176DPWR5-8CP1-TG30L 3M
  • Part Number: HSHM-H176DPWR5-8CP1-TG30L
  • Manufacturer Name: 3M
  • Description: CONN HEADER HSHM 176POS 8ROW STR
  • Category: Backplane Connectors
  • Status:
  • More about HSHM-H176DPWR5-8CP1-TG30L 3M
    HSHM-H176DPWR5-8CP1-TG30L 3M
    HSHM-H176DPWR5-8CP1-TG30L is manufactured by 3M and is categorized in the Backplane Connectors category. HSHM-H176DPWR5-8CP1-TG30L is described as CONN HEADER HSHM 176POS 8ROW STR. Perfect Parts is a supplier of Backplane Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by 3M
    ---> Backplane Connectors from all manufacturers
    ---> Backplane Connectors by sub category
  • More About  Backplane Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    View
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH