2M-ACAC-040-3625-012.0 3M
  • Part Number: 2M-ACAC-040-3625-012.0
  • Manufacturer Name: 3M
  • Description: 80-4000-2297-8, Cable Assembly, 2mm Molded Socket to Socket Ribbon, 40 Contacts
  • Category: Cable Assemblies
  • Status:
  • More about 2M-ACAC-040-3625-012.0 3M
    2M-ACAC-040-3625-012.0 3M
    2M-ACAC-040-3625-012.0 is manufactured by 3M and is categorized in the Cable Assemblies category. 2M-ACAC-040-3625-012.0 is described as 80-4000-2297-8, Cable Assembly, 2mm Molded Socket to Socket Ribbon, 40 Contacts. Perfect Parts is a supplier of Cables and other Interconnects.
    ---> Other parts by 3M
    ---> Cable Assemblies from all manufacturers
    ---> Cables by sub category
  • More About  Cable Assemblies
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    View
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG